CZYSZCZENIE I PRANIE WYKŁADZIN

Pielęgnacja wykładziny niesie za sobą wiele działań. Dlaczego warto się na nie zdobyć?

Ważnym czynnikiem jest zredukowanie kosztów i przedłużenie użytkowania.

Czyszczenie wykładziny dywanowej możemy podzielić na działanie prewencyjne i reakcyjne.

Prewencyjne czyszczenie wykładziny

Zadaniem czyszczenia prewencyjnego jest zachowanie estetycznego wyglądu i nie dopuszczenie do całkowitego zabrudzenia. Takie działanie zapobiega wnikaniu zabrudzeń w strukturę wykładziny i w konsekwencji chroni przed jej uszkodzeniem.

Reakcyjne czyszczenie wykładziny

Czyszczenie reakcyjne to działanie wynikające z wyraźnego zabrudzenia, które jest nie do zaakceptowania. Jeśli nasza wykładzina jest w takim stanie to potrzebuje gruntownego mycia!

Naszym zadaniem jest doprowadzenie wykładzin do jak najlepszego wyglądu i zabezpieczeniem  przed szybkim, ponownym zabrudzeniem.

Generalne czyszczenie wykładziny

Czyszczenie generalne to zadanie dla fachowca, posiadamy 14 letnie doświadczenie, dysponujemy maszynami i środkami zapewniającymi wysoką jakość czyszczenia. Dzięki profesjonalizmowi potrafimy odpowiednio dobrać odpowiednie metody czyszczenia do danego stopnia zabrudzenia, rodzaju podłoża, jakości wykładziny oraz sposobu jej ułożenia.   

Następujące metody nadają się do czyszczenia generalnego: 

  • zraszanie  z  ekstrakcją,
  • czyszczenie szamponem,
  • kombinacja  obu  tych  metod.

Bardzo często pojawiają się opinie, że wykładziny nie warto prać, bo zaraz będzie wyglądała gorzej niż teraz. Nic dziwnego, być może sami zaobserwowaliśmy taki efekt. Dlatego nasza firma zachęca do impregnacji powierzchni pranych. Jest to istotne nie tylko ze względu na przedłużenie walorów estetycznych, takie działanie zapobiega przedwczesnemu zniszczeniu runa. Kiedy nasza wykładzina jest impregnowana kolejne czyszczenia okazują się równie skuteczne i przywraca jej pierwotny wygląd.

Zachęcamy Państwa do kontaktu z firmą Krystal-Water.

pranie wykładziny
pranie wykładziny

DZIAŁAMY NA TERENIE: Kwidzyn, Iława, Gniew, Sztum, Malbork, Tczew, Starogard Gdański, Grudziądz, Tomaszów Mazowiecki