MALOWANIE BLACHODACHÓWKI

Co wpływa na korozję blachodachówki?

Bardzo powszechnym pokryciem dachów jest blachodachówka, blacha trapezowa, falista i płaska. Niestety, często po upływie wielu lat pojawiają się różne niepokojące problemy. Nasza farba na poszyciu dachowym może stracić wyrazisty kolor, pękać, łuszczyć się a nawet odpadać. Wiele osób rozważa malowanie blachodachówki. Czy jest to skuteczna metoda? Zniszczona powłoka malarska niesie za sobą problem pojawiającej się rdzy, która prowadzi do szybszego zniszczenia dachu. Nic dziwnego, to właśnie poszycie stalowe (bardziej niż inny rodzaj dachów) jest  narażone na zmieniające się warunki atmosferyczne. Pojawiające się problemy często wynikają z oddziaływania promieni UV, amplitudy temperatur, powodując rozprężanie i kurczenie się blachy.

Dlaczego wybrać malowanie blachodachówki?

Występujące problemy skłaniają nas do działania. Stoimy często przed dylematem, czy dach wymaga wymiany, a może tylko renowacji. Na tą decyzję składa się kilka czynników: koszt, czas i stan dachu. Nasi klienci często dostrzegają, że ich blachodachówka jest silna, gruba i solidna. Jedyny problem, który się pojawił to stan farby nawierzchniowej i ogniwa korozji. Renowacja staję się metodą, którą coraz częściej wybieramy. Dlaczego? Okazuje się zarówno solidnym, estetycznym i tańszym rozwiązaniem.

Jak przeprowadzić malowanie blachodachówki?

Oczywiście, żeby uzyskać satysfakcjonujący i trwały rezultat naszej pracy musimy dysponować odpowiednim sprzętem, doświadczeniem i materiałem. Pamiętajmy, że rodzaj wykonywanej pracy wymaga odpowiednich zabezpieczeń, nie możemy zapomnieć, że nasze bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Wykonanie malowania dachu to uwzględnienie różnych czynników, które przełożą się na trwałość i jakość usługi.

Malujemy stosując system dwuwarstwowy.

Do wykonania każdej usługi podchodzimy z wysoką starannością. Jeśli Twój dach wymaga renowacji, umów się na oględziny.

malowanie blachodachówki

Farba podkładowa, której używamy charakteryzuje się:

  • dobrą przyczepnością,
  • wysoką plastycznością, warstwa farby pracuje wraz z blachą co zapobiega łuszczeniu i odpadaniu,
  • świetne krycie, ma to ogromne znaczenie dla walorów estetycznych,
  • właściwości antykorozyjne, zawiera inhibitory korozji,
  • stanowi dobry podkład pod warstwę nawierzchniową.

Farba nawierzchniowa posiada właściwości:

  • odbijanie promieni UV,
  • odporna na blaknięcie,
  • chroni przed powstawaniem rdzy,
  • długa żywotność koloru,
  • dobra elastyczność, współpracuje z farbą bazową.

DZIAŁAMY NA TERENIE WOJEWODZTWA POMORSKIEGO, KUJAWSKO-POMORSKIEGO i WARMIŃSKO MAZURSKIEGO:

Gdańsk, Gdynia, Toruń, Bydgoszcz, Grudziądz, Elbląg, Malbork, Starogard Gdański, Tczew, Chojnice, Ostróda, Wejherowo, Lębork, Iława, Świecie, Nowe Miasto Lubawskie, Sztum, Rumia, Kościerzyna, Człuchów Braniewo, Kwidzyn, Sopot, Pelplin, Prabuty, Chełmno, Gniew, Nowy Dwór Gdański, Lidzbark Warmiński, Pasłęk, Lubawa