CZYSZCZENIE DACHÓW

Dlaczego czyścić dach?

Mchy, porosty, grzyby – ten rodzaj zabrudzeń na naszym dachu wywołuje niezadowolenie z utraty dobrego wizerunku naszego domu. Kiedy mamy nowe poszycie dachowe, przez wiele lat nie zauważamy jakichkolwiek niepokojących zmian. Musimy jednak przyznać, że one następują. Nic dziwnego, to przecież dach jest stale narażony na kwaśne deszcze i inne warunki atmosferyczne sprzyjające rozwojowi tych biologicznych zanieczyszczeń. Pod ich wpływem przychodzi czas, kiedy na naszym dachu powstaje odpowiednie środowisko, w którym następuje szybki rozwój porostów, mchów, alg, grzybów i wszelkich tego typu zabrudzeń. Często nasza potrzeba wyczyszczenia dachu jest uzasadniona utratą estetyki i dobrego wyglądu naszego domu. Problem jest znacznie poważniejszy, gdyż nie dotyczy on samego efektu wizualnego, ale prowadzi do uszkodzenia dachówki.

Jakie są konsekwencje brudnego dachu?

Silna zewnętrzna powierzchnia dachówki chroni ją przed zniszczeniem. Wyżej wymienione zabrudzenia są odpowiedzialne za utrzymywanie stałego zawilgocenia o kwaśnym charakterze, który osłabia zewnętrzną strukturę poszycia dachowego. Posiadają chwytniki, które zakorzeniają się w niedoskonałościach dachówek osłabiając malowaną powierzchnię, a zarazem torując drogę zawilgoceniu, które powoduje w ujemnych temperaturach mikropęknięcia. Prowadzą one do kosztownych napraw dachu a nawet wymuszają jego wymianę, co w konsekwencji generuje olbrzymie koszty.

Czy czyścić dach samodzielnie?

Wielu z nas dobrze rozumie tą zależność, czasami podejmujemy próby samodzielnego mycia dachu. Niestety, ta z pozoru prosta czynność generuje pytania: Jakiej chemii powinniśmy użyć? Czy nasz dach możemy myć myjką ciśnieniową czy powinniśmy metodą soft-wash? Czy po umyciu jest potrzeba impregnacji dachu, a może trzeba go pomalować? Jeśli tak, to czy znam sprawdzone impregnaty, farby, technologie aplikacji? Okazuje się, że wykonanie tego zadania jest pracochłonne, może być niebezpieczne a przy braku doświadczenia niestety krótkotrwałe.

Poproś o pomoc specjalistów!

Właśnie dlatego warto poprosić o pomoc fachowców. Nasza firma specjalizuje się w czyszczeniu, impregnacji oraz malowaniu dachów. Skontaktuj się z nami i poproś o bezpłatną wycenę. Daj swojemu dachowi drugie życie!

czyszczenie dachu
czyszczenie dachu
czyszczenie dachu

DZIAŁAMY NA TERENIE: Kwidzyn, Iława, Gniew, Sztum, Malbork, Tczew, Starogard Gdański, Grudziądz, Tomaszów Mazowiecki