CZYSZCZENIE I MALOWANIE ELEWACJI

Czyszczenie elewacji

Zabrudzone elewacje to jeden z najczęstszych problemów z jakimi się borykamy. Oczywiście na intensywność i rodzaj zabrudzenia ma wpływ wiele czynników. Wymieniając kilka z nich, zwrócimy uwagę na położenie naszej nieruchomości np. bliski las, ruchliwa droga, czy zbiornik wodny. Niebagatelne znaczenie ma rodzaj elewacji, jej struktura i właściwości. Jak poprawnie przeprowadzić czyszczenie i malowanie elewacji?

Na pozór proste umycie elewacji wymaga dobrania odpowiednich środków czyszczących. To w głównej mierze one decydują o efekcie końcowym naszego mycia. Najczęściej mycie elewacji jest wykonywane myjkami wysokociśnieniowymi i jest to dobra metoda, ale niesie ze sobą pewne ryzyko.

Wysokie ciśnienie może doprowadzić do uszkodzenia elewacji. Dlatego dokonując oględzin zwracamy uwagę czy powierzchnia przeznaczona do mycia może być czyszczona przy użyciu wysokiego ciśnienia. Chcąc uniknąć ryzyka uszkodzenia elewacji decydujemy się na mycie metodą soft-wash.

Malowanie elewacji

Dobrze umyta elewacja to solidna podstawa dobrego malowania.

Do naszych elewacji musimy dobrać odpowiednią farbę. Dlaczego? Spotykamy się z różnymi rodzajami tynków np. cementowe, cementowo-wapienne, betonowe, mineralne, sylikonowe, sylikatowe, klinkier itd. Niebagatelne znaczenie ma materiał znajdujący się pod naszym tynkiem.

Malując fasadę naszego domu oczekujemy, że ta inwestycja będzie długotrwała. Dlatego musimy dobrać jak najlepsze farby do malowanego podłoża. Jeśli mamy do czynienia z większą płaszczyzną budynku chętnie korzystamy z agregatów malarskich, które zapewniają lepszą precyzję malowania.

Oczekujemy od firmy, której zlecimy to zadanie dokładnego i prawidłowego wykonania prac. Celem tych usług na pewno nie może być pośpiech, lecz rzetelność, uczciwość i pozostawienie po sobie dobrego imienia.

Jeśli planują Państwo pomalowanie swojej elewacji prosimy o kontakt z firmą Krystal-Water.

czyszczenie elewacji

DZIAŁAMY NA TERENIE: Kwidzyn, Iława, Gniew, Sztum, Malbork, Tczew, Starogard Gdański, Grudziądz, Tomaszów Mazowiecki